Nowe BMW X3 doczekało się premiery i według informacji prasowych, najnowsza odsłona SUV-a marki z Monachium jest lepsza pod każdym względem od poprzednika.
Model X3 jest z pewnością hitem sprzedaży, ponieważ od 2003 roku sprzedano już ponad 1,5 miliona egzemplarzy. Samochód urósł wzdłuż oraz wszerz ,taki zabieg wykonano z pewnością dlatego, aby różnice pomiędzy X1,X3 oraz X5 były znaczące. Pomimo powiększenia auta, bagażnik pozostał bez zmian – nadal do dyspozycji mamy 550 litrów, a po złożeniu oparć tylnych siedzeń aż 1600 litrów. Wydłużenie karoserii o  51mm, zwiększenie rozstawu osi o 54mm oraz poszerzenie o 10mm robi wrażenie, prawda? Na mnie zdecydowanie tak !

x3b

Producent chwali się o idealnym rozłożeniu mas (50/50), ale najwięcej wspomina się o bardzo niskim współczynniku oporów powietrza (Cd = 0,29) , musicie uwierzyć, że jak na ten segment to zadowalająca wartość.

Pod maskę trafi 5 silników:

– Benzyna xDrive20i – 2.0, 184 KM i 290 Nm
– Benzyna xDrive30i – 2.0, 252 KM i 350 Nm
– Diesel xDrive20d – 2.0, 190 KM i 400 Nm
– Diesel xDrive30d – 3.0, 265 KM i 630 Nm

Wszystkie silniki jak najprawdopodobniej zauważyliście są połączone z napędem xDrive – przedstawiciele marki zapewniają, że nowe X3 świetnie radzi sobie w terenie, a dla potwierdzenia podają informację, że głębokość brodzenia to aż pół metra !
Zaraz, zaraz miało być 5 silników, a podałeś tylko 4… już się tłumaczę.

Po prostu zostawiłem na sam koniec to co najlepsze, czyli topową odmianę. Oznaczenie M40i już robi wrażenie, a w takiej wersji pod maską znajdziemy 3 – litrowe R6 o mocy 360KM i 500Nm maksymalnego momentu obrotowego. Rozpędzanie do 100 km/h zajmie 4,8 sekundy, a prędkość maksymalna jest zabezpieczona na poziomie 250 km/h.

x3t

We wnętrzu poczujemy się jak w większym bracie, czyli X5. Zmiany są minimalne, jeżeli byłeś lub jesteś w posiadaniu wcześniejszej wersji to odnajdziesz się w najnowszej bez problemu, a nawet mogę zaryzykować stwierdzenie, że jeżeli nie zwracasz uwagi na szczegóły to byś się nie poznał. Oczywiście z premedytacją przesadzam takim porównaniem, ale mam nadzieję, że zrozumieliście.
Systemów bezpieczeństwa jest całe mnóstwo, a na wypisanie ich wszystkich potrzebowałbym pewnie tyle samo miejsca co napisałem do tej pory.
Znajdziemy w środku m.in.:

– Asystent jazdy w korkach;
– System ostrzegania o kolizji z funkcją wykrywania pieszych;
– System monitorowania ruchu poprzecznego.

x3s

Patrząc na ulicy trzeba się dobrze przyjrzeć jaki model jedzie, coraz częściej firmy upodabniają auta do siebie, w tym przypadku właściciel X5 może czuć się nieswojo, kiedy z daleka ktoś pomyli jego samochód z najmniejszym X1. Przykład zdecydowanie drastyczny, ale myślę, że przynajmniej połowa społeczeństwa nie będzie widziała różnicy, dopiero kiedy auta staną obok siebie to zobaczą, że coś jest nie tak.

Oficjalna premiera odbędzie się na targach we Frankfurcie, jesienią tego roku.
Do sprzedaży w Polsce najnowsze BMW X3 trafi najprawdopodobniej na samym początku 2018r.
A ile to kosztuje? Na ceny przyjdzie czas !

Zapraszam na mojego Facebooka !
Jakub o Moto

Reklamy