Robert Kubica po raz pierwszy od sześciu lat zasiadł za sterami bolidu Formuły 1. Robert Kubica odbył jazdy testowe w zespole Renault Sport Formula One Team na torze w Walencji.

renault_92339_global_en_

Przez cały dzień Robert wykonał 115 okrążeń toru za sterami bolidu E20 z silnikiem Renault V8 z roku 2012. Robert nie prowadził bolidów F1 od czasu jazd testowych przed sezonem 2011. W lutym 2011 roku doznał poważanych obrażeń podczas wypadku w rajdzie, tuż przed początkiem sezonu F1. Od tamtej pory próbował sił w różnych dyscyplinach i testował różnego typu samochody, w tym również jednomiejscowe bolidy.
Niestety była to jednorazowa przygoda, która miała Robertowi  przypomnieć jak to było.
Mimo sześcioletniej przerwy tempo, które utrzymywał Kubica było bardzo dobre. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś doczekamy się Polskiego przedstawiciela w tej dyscyplinie, pamiętam jak w wielkim skupieniu oglądałem każdy wyścig Roberta w F1, emocji których nam dostarczył nigdy nie zapomnę !

renault_92338_global_en

Niektórzy stwierdzą, że co może być ciekawego przy oglądaniu kilkunastu bolidów, które walczą o Pole Position przez kilkadziesiąt okrążeń… niby nic wielkiego, ale każde wyprzedzanie przy tak ogromnych prędkościach jest fascynujące.
A niech tylko spadnie deszcz… bajka !

Zapraszam na mojego Facebooka !
Jakub o Moto

Reklamy