Kiedy wyobrażasz sobie samochody marki Volvo to podejrzewam, że pierwszym skojarzeniem są charakterystyczne przednie światła w kształcie młota Thora. Znajdziemy je we wszystkich nowych modelach od Szwedzkiego producenta. Zobaczymy je również w najnowszym Volvo XC60 – pierwsze samochody powinniśmy niedługo ujrzeć na ulicach, takie samo rozwiązanie znajdziemy także w nowym dziecku Volvo, czyli XC40.

Nowy model uzupełni gamę podwyższonych samochodów producenta z Göteborga. Najmniejszy z grupy XC zbudowany zostanie na nowej platformie CMA, którą będzie dzielił m.in. z następcą V40, a poza tym platformę wykorzysta też Chiński producent aut – Geely, do którego należy Volvo.

volvo XC40 przy
Samochód będzie rywalizował głównie z Mercedesem GLA, Audi Q3 oraz BMW X1, całkiem mocni konkurenci, ale to właśnie oni powinni się zacząć bać nowego XC40. Crossover od Volvo otrzyma nowy silnik o pojemności 1.5 (czterocylindrowy), będzie on współpracował z hybrydowym układem napędowym, taka wersja pojawi się z oznaczeniem T5 Twin Engine. W trybie elektrycznym producent zapewnia, że przejedziemy maksymalnie 50 km.

Model produkcyjny nie będzie się dużo różnił od koncepcyjnego, a kamery zamiast lusterek muszą jeszcze poczekać na swój czas, na razie pozostaną tradycyjne. Swoją prezentację Volvo XC40, odbędzie podczas salonu samochodowego we Frankfurcie, który rozpoczyna się jesienią.

Volvo-XC40 t
Jest na co czekać !

Zapraszam na mojego Facebooka !
Jakub o Moto

Reklamy