Firma Renault pochwaliła się wzrostem obrotów na poziomie 25,2 %. W Europie nastąpił wzrost sprzedaży o 10% przy ogólnym Europejskim wzroście 8%, na pozostałych rynkach zanotowano także wartości dodatnie. Marki Renault oraz Dacia chwalą się wynikami sprzedaży, a za głównych prowodyrów sukcesu uznawani są Kadjar, Captur, Clio oraz Duster.

Dla wszystkich związanych z marką jest to bardzo dobra wiadomość, ale we wrześniu do sprzedaży trafia kolejna generacja Koleosa, która powinna jeszcze bardziej podbić słupki sprzedaży. Pierwsze samochody będziemy mogli zobaczyć już w czerwcu, będą one prezentowane w salonach.
RENAULT KOLEOS II (HZG) - PHASE 1
Auto będzie oferowane w trzech poziomach wyposażenia, zaczynając od pierwszej, bogato wyposażonej wersji ZEN, dostępnej w cenie od 111 400 zł. Nowe Renault Koleos to samochód o muskularnym i eleganckim designie, zapewniające użytkownikom unikalne wrażenia z jazdy dzięki innowacyjnym technologiom. Na rynku polskim, podobnie jak na większości rynków europejskich, będzie dostępna również luksusowa wersja INITIALE PARIS.

Interesujący może być fakt, że przewidziano tylko jednostki wysokoprężne. Mocniejsza z nich to 2.0 Energy dCi o mocy 175KM z napędem 4×4, słabsza to Energy dCi o mocy 130KM.

W wersji ZEN, która rozpoczyna gamę nowego modelu znajdziemy: system multimedialny Renault R-Link 2 z 7-calowym ekranem dotykowym, nawigacją, radioodtwarzaczem cyfrowym, Bluetooth®, nagłośnieniem Arkamys oraz systemami ADAS zwiększającymi bezpieczeństwo jak aktywny system wspomagania nagłego hamowania czy też pełniącymi funkcje ostrzegania jak system kontroli pasa ruchu (LDW), system ostrzegania o nadmiernej prędkości z funkcją rozpoznawania znaków drogowych. Wyposażenie obejmuje również: 6 poduszek powietrznych, regulator-ogranicznik prędkości, automatyczny hamulec postojowy, światła do jazdy dziennej LED, światła przeciwmgłowe z funkcją doświetlania zakrętów, relingi dachowe, obręcze kół ze stopu metali lekkich 17’’, automatyczną klimatyzacje dwustrefową, kartę Renault Hands Free, system wspomagania parkowania tyłem, kierownicę pokrytą skórą, szyby przednie i tylne regulowane elektrycznie, lusterka boczne regulowane elektrycznie i podgrzewane, a także czujnik światła i deszczu.
koleos t.jpg
Powyżej przeczytaliście pokaźną listę wyposażenia podstawowego, może ona zadziwiać swoją obfitością, natomiast z innej perspektywy za auto musimy zapłacić przynajmniej 111 tysięcy złotych, a to już sporo. Samochód wygląda bardzo masywnie, na pierwszy rzut oka widać, że będzie to konkurent Skody Kodiaq.
Czeski przedstawiciel jest w moich oczach całkiem ładnym autem, ale po obejrzeniu zdjęć nowego Koleosa, muszę przyznać, że Francuzi mają więcej fantazji przy projektowaniu aut.

Zapraszam na mojego Facebooka !
Jakub o Moto

Reklamy