Kolejnej generacji limuzyny od Citroena nie będzie, model C5 skończył swoją karierę, ale samo oznaczenie modelu nie zniknie z oferty…  Otóż na salonie samochodowym w Szanghaju zaprezentowano nowe auto, właśnie o nazwie Citroen C5 Aircross. Domyślić się można, że będzie to większy brat nowego Citroena C3 oraz C4 Cactus. Moda na SUV-y zdaje się nie maleć, a wręcz przeciwnie. Co ciekawe C5 Aircross był zaprezentowany już 2 lata temu jako koncept, również w Szanghaju, a jego ostateczny wygląd jest prawie identyczny.

Wnętrze prezentuje się bardzo nowocześnie za sprawą dwóch wyświetlaczy, jeden znajduje się przed kierowcą , zastępuje on tradycyjne zegary i ma aż 12,3 cala wielkości. Drugi natomiast został wpasowany w konsoli środkowej i odpowiada za system infotainment , jego wielkość też jest niczego sobie (8 cali). Z drugiej zaś strony wnętrze wygląda elegancko dzięki zastosowaniu w wielu miejscach skóry (deska rozdzielcza, fotele oraz boczki drzwi) i wkomponowaniu w nią aluminiowych elementów.
c5 aircross s

Citroen C5 Aircross jest dostępny z napędem na przód, ale wersja hybrydowa może być wyposażona w napęd 4×4. Pod maskę trafią silniki benzynowe o mocy  165 lub 200KM. Najwięcej zapytań na tą chwilę jest na temat super mocnego silnika hybrydowego o długiej nazwie :  Plug-In Hybrid PHEV e-AWD – będzie generować moc 300KM.
Niestety na C5 Aircross-a musimy poczekać do 2018 roku, wtedy ruszy sprzedaż na rynku Europejskim. Dla niecierpliwych model ten dostępny będzie na rynku Azjatyckim już w połowie tego roku.
c5 aircross t
Moim zdaniem jest to bardzo ciekawa propozycja, samochody Citroena wyglądają bardzo nowocześnie i ładnie wyróżniają się na ulicach, rzucają się w oczy na pewno modele wyposażone w airbump-y. I te wąskie przednie reflektory dodają tego czegoś.
airbump
Zapraszam na mojego Facebooka !
Jakub o Moto

Reklamy