Alpina, czy wiesz co to jest? Czytasz w tym momencie bloga motoryzacyjnego, więc nie myśl sobie, że to jakaś część Włoskich Alp. Alpina jest to marka samochodów, która produkuje auta na bazie modeli BMW. Główną różnicą między obiema markami są mocno wzmocnione silniki, układy hamulcowe oraz zawieszenia.
Wpis ten powstaje ze względu na otwarcie pierwszego w Polsce punktu sprzedaży tych aut, a dilerem, który się podjął tego zadania jest firma Auto Fus z Warszawy, która zajmuje się też sprzedażą aut BMW i Rolls-Royce.
alpina k
Alpina jest marką ekskluzywną , dlatego też produkcja nie przekracza 2 tysięcy sztuk rocznie, a składaniem tych samochodów zajmuje się tylko 230 osób.
alpina t
Marka swój debiut na polskim rynku będzie miała na nadchodzących Targach Motoryzacyjnych w Poznaniu, a na swoim stoisku zaprezentuje najnowszą Alpine B5 Bi-Turbo.  Jest to samochód zbudowany na bazie BMW serii 5, ma silnik V8 o pojemności 4,4 litra, momencie obrotowym wynoszącym 800Nm i mocy 608 KM. Sprint do setki zajmuje oszałamiające 3,5 sekundy , a maksymalna prędkość wynosi jedyne 330 km/h. Osiągnięcie 400 tysięcy złotych przy konfigurowaniu tego modelu nie stanowi problemu, ponieważ jest to w przybliżeniu minimalna cena za jaką możemy kupić ten model.
Z pewnością jest drogo, ekskluzywnie i szybko !

Jakub o Moto

Reklamy