Jak doskonale wiemy Polacy są bardzo miłym i życzliwym narodem, tak uważam ja i na pewno wiele innych osób. Jednak wspomniana już życzliwość może być rozumiana na dwa sposoby, kiedy złapiesz gumę istnieje szansa, że ktoś nam będzie chciał pomóc przy wymianie koła, a jak nie to możemy sobie pomóc i pomachać do kogoś żeby się zatrzymał, wtedy to już na pewno znajdzie się jakaś dobra dusza do pomocy.  Gorzej jest wtedy jak będziesz wymieniał koło w miejscu gdzie jest zakaz zatrzymywania i życzliwość tej drugiej osoby może być okazywana w inny sposób niż nam się może wydawać. Innymi słowy zostanie złożony na nas donos i po chwili przyjedzie Straż Miejska z wypisanym mandatem, bo jak to bywa, ich nic nie obchodzi czy coś się zepsuło… było sobie przepchać samochód w dozwolone miejsce. Takie oto podwójne szczęście.

Wstęp który właśnie przeczytaliście jest wprowadzeniem do krótkiej informacji, którą chcę Wam przedstawić. Rozchodzi się tutaj o możliwość sprawdzenia ważności ubezpieczenia OC pojazdu przez internet, ale nie tylko własnego.  Od jakiegoś czasu możecie sprawdzić każdy samochód jaki jeździ po naszych drogach i czy posiada obowiązkowe ubezpieczenie OC. Można sprawdzić samochód człowieka, który stał za nami w kolejce i popędzał nas przy zbieraniu zakupów, można też sprawdzić czy aby nasz sąsiad z naprzeciwka nie zapomniał ubezpieczyć auta żonie, która podjeżdżając pod bramę rozjeżdża Twoją zieloną trawkę. Szansę mają wykazać się tutaj „dobrzy ludzie”, którzy są bardzo „życzliwi” i „troszczą” się o innych. Oczywiście w pewien sposób mamy szansę komuś dokuczyć, jeżeli nie ubezpieczył on swojego auta i dzięki nam otrzyma bardzo wysoką karę, ale mimo wszystko jestem w stanie zrozumieć w tej sytuacji tych „życzliwych”, bo w razie nieszczęśliwego zdarzenia na drodze, dzięki takiemu ubezpieczeniu mamy szansę na pomoc finansową w ciężkich i trudnych chwilach.
Road accident. Car and bicycle
Jak sprawdzić czy pojazd posiada aktualne ubezpieczenie OC? Należy wejść na stronę UFG i następnie znaleźć zakładkę Baza OC i AC, kolejnie wchodzimy w odnośnik – Sprawdzenie ubezpieczenia OC i wpisujemy numer rejestracyjny pojazdu lub jego VIN.

Wiem, że początek jest dość ironiczny, jednak każdy wie jak to u nas jest. Już w szkole nie przepadałem za kolegami, którzy się na mnie skarżyli pani nauczycielce, niemniej jednak w tym przypadku podpisuję się pod skarżeniem na innych obiema rękami, bo tutaj chodzi o nasze bezpieczeństwo !

Jakub o Moto

Reklamy