Gdy słyszę jakąkolwiek informację na temat Golfa GTI to wszystko inne przestaje się w tej chwili liczyć i przynajmniej do końca dnia nie da się ze mną o niczym innym porozmawiać. Chciałbym się z Wami podzielić bardzo dobrą nowiną, a mianowicie chodzi mi o VW Golfa GTI Performance, który w najnowszej odsłonie będzie dysponował mocą 245 KM.
Tradycyjnie będzie on napędzany 2-litrowym silnikiem benzynowym, moc przekazywana jest na przednią oś, a od poprzednika jest mocniejszy o całe 15KM i 20Nm (370Nm aktualnie), wszystkie te wartości odpowiadają za przyśpieszenie do 100km/h w nieco ponad 6 sekund (6,2).
golf gti 245b
W aucie zastosowano sportowe zawieszenie oraz skuteczny mechanizm różnicowy z blokadą, zwiększający możliwość bezpiecznego i szybkiego przyspieszania podczas wyjścia z zakrętu.
Kierowca decydując się na zakup tej wersji będzie musiał przygotować minimum 126 290 złotych, za tą sumę otrzyma 3-drzwiową wersje z manualną 6-biegową skrzynią biegów. Opcjonalnie auto można wyposażyć w automatyczną skrzynię biegów (7-biegowa DSG).
W standardzie otrzymamy zegary cyfrowe „Active Info Display” i nowy system multimedialny „Composition Media”z ośmioma głośnikami, w podstawie dostaniemy również aktywny tempomat i możliwość wyboru jednego z czterech trybów jazdy (Sport, Normal, Eco, Individual).
Mi osobiście podobają się bardzo nowe wzory aluminiowych felg, możecie zobaczyć je na zdjęciach w tym artykule. Z niecierpliwością czekam na szanse jazdy tym samochodem… marzenia się spełniają.
golf gti 245t

Jakub o Moto

Reklamy