W Genewie zostało zaprezentowane wiele ciekawych modeli, teraz przyjrzyjmy się nowemu Volvo XC60. Najnowsza propozycja od Szwedów jest skazana na duży sukces, ponieważ już nowa linia stylistyczna znana z rodziny 90, została zaakceptowana przez wszystkich z entuzjazmem. Kolejne XC60 jest pomniejszonym XC90, a skoro tak jest to sukces gwarantowany.xc602017p

Poprzednik cieszy się ogromnym powodzeniem i stanowi ponad 30% ogólnej sprzedaży Volvo, następca jest ładniejszy, większy, lżejszy oraz nowocześniejszy, a co za tym idzie… droższy. W porównaniu z konkurentami takimi jak BMW X3 , Audi Q5 czy Mercedes GLC, Volvo wydaje się być rozsądną propozycją.
W gamie silników znajdziemy tylko 2-litrowe jednostki benzynowe oraz dieslowskie, topową wersją będzie silnik z oznaczeniem T8 (hybryda), który ma generować 407 KM i  dzięki takiej mocy, pierwsze 100 km/h zobaczymy po 5,3 sekundy. Najtańszą wersją w Polskich salonach będzie diesel o mocy 190 KM z manualną skrzynią biegów (184 500zł), na drugim końcu cennika znajdziemy wersję benzynową T8 o mocy 407 KM z automatyczną skrzynią biegów i z pakietem stylistycznym R-Design (293 900zł).
The new Volvo XC60
Samochód będzie wyposażony w masę asystentów ruchu oraz według zapewnień Volvo ma być to jeden z najbezpieczniejszych samochodów oferowanych na naszym rynku, m.in. za sprawą systemu Steer Assist, który oceni w razie nagłego hamowania czy samochód wyhamuje, jeżeli nie to sam ominie przeszkodę przejmując kontrolę.
Jakub o Moto

Reklamy