Kolejną nowością, którą ujrzymy w Genewie jest Abarth 595 Pista. Mały Fiat 500 jest bardzo urokliwym i przede wszystkim kobiecym wózkiem na zakupy. Dla męskiej części wymyślono właśnie Abartha 500, a przed nami najnowsza propozycja od włoskiego tunera. Wyróżniać się będzie diabelskim czerwonym kolorem, poczwórną końcówką wydechu oraz 17- calowymi felgami.
„Pista” po włosku to tor wyścigowy, więc sama nazwa wskazuje gdzie ten samochód najlepiej się odnajdzie, a pokazać swoje umiejętności pozwoli dzięki dobrze znanemu silnikowy 1.4 T-Jet o mocy 160KM. Auto potrzebuje 7,3 sekundy na przyśpieszenie do 100 km/h, natomiast na długiej prostej pozwoli nam się rozpędzić maksymalnie do 216 km/h. Na ostrych łukach o odpowiednie hamowanie zadbają bardzo dobre nawiercane tarcze hamulcowe (284x22mm – przód, 240x11mm – tył).
Włosi lubią zadbać o zadowolenie swoich klientów dlatego mają oni możliwość wyboru jednego spośród trzech kolorów zacisków hamulcowych (czarny, czerwony i żółty). Za odpowiednie brzmienie odpowiada sportowy układ wydechowy Record Monza, który brzmi naprawdę fenomenalnie, miałem przyjemność usłyszeć na własne uszy jak ryczy taki mały samochodzik.
abarth 595 pistat
Jest to kolejna mała wyścigówka od Abartha, może i ciasne wnętrze oraz mały bagażnik nie zachęcają do zakupu tego modelu, ale w takim aucie chodzi całkiem o co innego. Oficjalnej ceny  jeszcze nie podano, ale powinna ona oscylować koło 100 tysięcy złotych. Taka kwota może przerazić nie jedną osobę, ale za tak stylowy samochód z bogatym wyposażeniem i z ponad przeciętnymi osiągami na pewno warto tyle zapłacić.

Jakub o Moto

Reklamy