Range Rover Velar to najnowszy SUV Brytyjskiej marki, wypełnia on idealnie lukę pomiędzy mniejszym Evoque oraz większym Sport. Velar będzie zaprezentowany na Genewskich targach, a do sprzedaży w Polsce trafi już w najbliższe lato.
Model ten ma być konkurentem dla BMW X6 i Mercedesa GLE Coupe, a patrząc na zdjęcia chyba duet z Niemiec może mieć się czego bać. Range Rover wygląda niesamowicie, dzięki bardzo opływowej sylwetce wyprzedza w konkurencji piękności oba auta naszych zachodnich sąsiadów, ale również we wnętrzu może nam zabraknąć tchu z wrażenia.
Mianowicie chodzi mi o dwa 10 – calowe ekrany dotykowe, ale największe wrażenie robi ten drugi znajdujący się niżej, ponieważ widać go dopiero po odpaleniu silnika.
velar-s
    Oferta silnikowa zawiera 5 różnych propozycji, zaczynając od 2-litrowego diesla o mocy 180KM, a kończąc na 3-litrowej benzynie o mocy 380KM. Wszystkie silniki będą współpracować z 8-stopniową skrzynią automatyczną, a najmocniejsza wersja benzynowa rozpędzi tego kolosa do 100 km/h w 5,7 sekundy. Napisałem kolosa, ponieważ Range Rover Velar waży prawie 2 tony.
Polskie ceny nie są jeszcze znane, natomiast w Wielkiej Brytanii zaczynają się w przeliczeniu na złotówki od 221 tysięcy złotych. Na początku SUV ukaże się w wersji First Editon i został on wyceniony na 426 tysięcy złotych… suma może powalać, ale w zamian otrzymamy bardzo bogato wyposażony egzemplarz, znajdzie się tam m.in. zawieszenie pneumatyczne oraz napęd 4×4.
velar-t
Miejmy nadzieję, że Velar będzie cieszył nasze oczy przynajmniej tak często jak możemy spotkać na ulicy BMW X6.

Jakub o Moto

Reklamy