Chcesz wyjechać na narty do Zakopanego? Chcesz skorzystać ze stoków np. w Białce Tatrzańskiej? Chcesz bez problemu zapakować swój sprzęt zimowy? Chcesz zaparkować pod samym stokiem i zarazem nie marnować dwóch godzin na znalezienie wolnego miejsca parkingowego? I na sam koniec, czy masz ochotę przejechać się najnowszym BMW X1 xDrive przy okazji nie wydając majątku?
Jeżeli na wszystkie pytania znajdujące się powyżej odpowiedzieliście twierdząco to możecie bez obaw przejść do dalszej części mojego artykułu, a pozostałych i tak zapraszam, bo pomysł jest naprawdę ciekawy.
Jakiś czas temu została uruchomiona wypożyczalnia samochodów, w tym wypadku tylko i wyłącznie do wynajęcia macie dostępne najnowsze BMW X1 z napędem na wszystkie koła i wcale nie musicie wypożyczać auta na cały dzień, płacąc przy tym połowę pieniędzy przeznaczonych na tygodniowy wypoczynek.
Projekt powstał przy współpracy marki BMW, oraz wypożyczalni samochodów – SIXT. Samochody można wypożyczać w trzech punktach Smart Rent :
Krupówki;
stacja narciarska Kotelnica (24km od Krupówek);
stacja narciarska Jurgów Ski (25km od Krupówek).
Turyści mają do dyspozycji 12 najnowszych, a zarazem najmniejszych modeli z rodziny X, wszystkie samochody są wyposażone do odpowiedniego przewożenia sprzętu narciarskiego, rozpoczynając od tunelu na narty, a kończąc na boksie dachowym.
bmw-sixt-1
Jeżeli dotarliście do tego miejsca to zapewne interesują Was ceny takiej przyjemności, a przedstawiają się one następująco:
1. Wynajem na minuty jest dostępny w godzinach 10-18, wypożyczenie na 25 minut kosztuje 35 złotych, 45 minut to koszt – 55 złotych. Godzina jazdy będzie nas kosztować 70 złotych, najważniejsze jest to, że w każdą cenę wliczone jest już paliwo oraz ubezpieczenie pojazdu.
2. Dla osób chętnych na dłuższe podróże wypożyczalnia oferuje wynajem w godzinach 10-18 lub 18-10 za kwotę 180 złotych.
Wynająć samochód można jeszcze do końca marca, możliwe jest przedłużenie tego okresu, jeżeli oferta będzie cieszyła się powodzeniem.
Gdyby nie fakt, że na nartach w tym roku byłem w styczniu to bardzo prawdopodobne jest to, że skorzystał bym z wynajęcia BMW i to nie ze względu na samą jazdę , ale przede wszystkim ze względu na wygodę dojazdu pod sam stok, tym bardziej, że do dyspozycji mamy napęd na cztery koła co zdecydowanie ułatwia podjazdy pod strome ośnieżone i oblodzone drogi, których w górach nie brakuje. Niemile wspominam czekanie na wolne miejsce parkingowe, natomiast korzystając z płatnych parkingów wydacie podobną kwotę co za wynajem auta z zimowej wypożyczalni, a nie jest też powiedziane, że na płatnym parkingu znajdziecie wolne miejsce od razu.
Moim zdaniem pomysł jest bardzo trafiony i powinien do nas wracać każdej zimy… Dodatkowo uważam, że  w lato nasze Polskie Tatry też cieszą się ogromnym powodzeniem i dojazd klimatyzowanym BMW np. do kolejki na Kasprowy Wierch nie był by złym pomysłem.

Jakub o Moto

 

Reklamy