Pamiętacie bardzo fajne coupe Mitsubishi?

eclipse-stare

Pewnie na pewno, nazywało się Eclipse i już w marcu zobaczymy całkiem nowy model o takiej samej nazwie z dodatkiem Cross. Eclipse Cross teraz będzie przedstawicielem segmentu SUV – przyznacie, że zaskakujący pomysł co do nazwy. Samochód na pewno nie będzie nawiązywał wyglądem do poprzednika, ale zdjęcie tyłu pojazdu pokazuje, że nie zabraknie ostrych krawędzi, które nadadzą charakteru nowemu „Mitsu”. Modelowo ma być pozycjonowany pomiędzy ASX-em, a Outlanderem.
Nie ma na razie szczegółowych informacji, natomiast chodzą słuchy, że pod maskę ma trafić nowy czterocylindrowy silnik z turbo, oraz dobrze już znany z ASX-a silnik wysokoprężny.
Wnioskować można, że jeżeli jest to model pośredni to ceny też nie będą odstraszały klientów i znajdzie się dużo chętnych na Japoński wytwór. Jak tak patrzę na te zdjęcia to przód przypomina mi Outlandera, natomiast z tyłu wygląda na lekkie nawiązanie do samochodu z całkiem innego segmentu jakim jest Honda Civic. eclipse-cross-tyl
To są tylko moje spostrzeżenia, a na koniec dodać mogę, że czerwony kolor przypomina mi ten z Mazdy, który tutaj też będzie nakładany innowacyjną technologią – czyli Japonia, Japonia i jeszcze raz  Japonia.
Nie zostało nic innego jak czekać na Salon Samochodowy w Genewie, który już niedługo.

Jakub o Moto

Reklamy