Rynek samochodów klasy wyższej naprawdę szybko się rozwija, co chwilę słyszymy o nowych modelach Audi, BMW czy Mercedesa. W każdej z wymienionych marek mamy dostępne małe limuzyny, czyli Audi A4, BMW Serii 3 i Mercedesa Klasy C. Na pierwszy rzut oka nie brakuje tutaj żadnego modelu, w końcu są to najpopularniejsze sedany z tej półki, ale ktoś postanowił nastraszyć Niemiecką konkurencję ! Zrobili to Włosi, wprowadzając na rynek Giulię .
Przez ostatnie kilkanaście lat auta zza naszej zachodniej granicy były liderami w swojej klasie, czy w końcu nastąpi taki moment, że na szczycie podium pojawi się całkiem nowy samochód? Są na to duże szanse. Gdy widzisz BMW Serii 3 zaczynasz marzyć o tym samochodzie, niby nie wyróżnia się z tłumu, a przyciąga wzrok i każdy chce go mieć, z generacji na generację nie ma jakiś ogromnych zmian w sylwetce , a i tak jest najpopularniejszym sedanem tej klasy. Do Audi pasuje również opis BMW 3, jest to model poprawny do bólu, ale brakuje tzw. fajerwerków lub po prostu emocji, które przyśpieszają bicie serca. Natomiast Mercedes nowymi modelami swoich aut wprowadził świeżość na drogach i cieszy oko potencjalnych nabywców. Spójrzmy teraz na Alfę Romeo, samochód może się podobać, a nawet musi ! Patrząc na przód auta od razu w oczy rzuca nam się długa maska , która zakończona jest wielkim trójkątnym grillem na samym środku, nazywanym : Trilobo. Robi to naprawdę duże wrażenie. Gdy zajmiemy miejsce za kierownicą nie potrzebujemy nic więcej, czujemy się jak pilot samolotu. Jesteśmy objęci całym kokpitem, wszystko mamy pod ręką, w fotelach czujemy się komfortowo, jednak podparcie boczne mogło by być lepsze. Cały system multimedialny jest na wysokim poziomie, ale nieco odstaje od swoich konkurentów, może to wina małego doświadczenia. Gama silników nie jest tak pokaźna jak chociażby w BMW, ale powinna w zupełności wystarczyć. Mamy tutaj silnik benzynowy  2,0 280KM oraz silnik diesla 2,2 litra, o mocy 150 lub 180 KM. Włoska propozycja napędzana jest na tylne koła. Żeby podrażnić właścicieli z emblematami AMG czy MPower, Alfa stworzyła niesamowitego potwora. A mianowicie Alfę Romeo Giulię Quadrifoglio z silnikiem 2,9 V6 BiTurbo o mocy 510 KM !!! Pierwszą setkę osiąga w 3,9 sekundy, a prędkość maksymalna to 307 km/h, czy potrzeba coś jeszcze dodawać?
Trzeba postawić jedno pytanie, czy Alfa Romeo Giulia w najbliższych latach będzie na topie list sprzedaży? Scenariusze historii modelu Giulia mogą być dwa. Albo auto będzie hitem sprzedaży jako nowy model i klienci zaufają producentom Alfy, pomimo słabej opinii starszych modeli, albo auto będzie hitem sprzedaży na rynku wtórnym za 3-5 lat. Wtedy całe lawety , które przejeżdżają przez przejście graniczne z Niemcami będą załadowane modelem Giulia, pod warunkiem , że tak samo będzie traciła na wartości jak inne modele włoskiego producenta. Gdybyś miał w portfelu odpowiednią sumę na takie auto, zastanów się czy warto jeździć kolejnym nudnym Niemieckim samochodem, który jest doskonały pod każdym względem. A może warto postawić na styl i pewnego rodzaju szaleństwo , wybierając tę zmysłową dziewczynę o imieniu Giulia.

Jakub o Moto

Reklamy